Kosar_FI

ترموود در نمای هتل کوثر اصفهان

هتل کوثر

در سال 1347 گلنگ احداث هتل بین المللی پارسیان کوثر اصفهان در زمینی به مساحت 10700 متر مربع بر زمین خورده. این هتل در حاشیه زیبای رودخانه زاینده رود اصفهان و در جوار پل تاریخی سی و سه پل قد برافراشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی هتل کوروش به هتل قدس تغییر نام یافت و پس از یکسال نام آن به هتل کوثر تبدیل شد و تا به این لحظه به همین نام ارائه خدمت می نماید. در سال 1393 فاز دوم طرح توسعه هتل تکمیل و به بهره برداری رسید.

طراحی ساختمان جدیدالاحداث هتل کوثر توسط آقای مهندس بازقلعه انجام گرفت که البته ایشان به طور تخصصی در زمینه طراحی هتل مشغول به کار می باشند.

بنا به موقعیت قرار گیری ساختمان در اقلیم شهرستان اصفهان از حیث معماری سنتی ، ایشان تصمیم گرفتند که از نمای هتل از مصالح مدرن در کنار طراحی سنتی و اسلامی کمک گرفته و چشم انداز زیبایی را رقم بزنند.

از این رو ترکیب ترمووود و آجر و ورق های گره چینی و شیشه های رنگی در این ساختمان در کنار هم قرار گرفتند و به اعتقاد اکثر زیبایی دوستان نمای بسیار زیبایی متناسب با کاربری ساختمان و محل قرارگیری ساختمان ایجاد شد.

شرکت کارینگتون توانست با طراحی دیتایل های اجرایی خاص و منحصر به فرد در تحقق اجرای ترمووود نقش آفرینی کند و از ترمووود در ساخت نمای خارجی ساختمان و نمای داخلی لابی و کافی شاپ با انواع روشهای نصب استفاده کند.