مهندسی نما

سهم عمده ای از عملکرد و زیبایی یک ساختمان را نمای آن شکل می دهد. مهندسی نما در این میان در بخش های فنی شرکت های تولید نما و ارائه مشاوره به معماران ، مالکان ، تولید کنندگان نما و مدیران ساخت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . این دانش در تعامل با اعضای دیگر تیم طراحی شامل آرشیتکت، مهندس سازه، مهندس زلزله، مهندس مهار حریق، مهندس آکوستیک و مهندس نورپردازی قرار دارد . باید اضافه کرد که مهندسی نما می تواند در ارتباط با نمای یک ساختمان در حال ساخت و یا باز سازی نمای یک ساختمان قدیمی صورت گیرد.

مهندسی نما در سال های اخیر در کشور های صنعتی مورد توجه قرار گرفته است. تغییر الگوی مصرف انرژی در سطح جهان و گرایش روز افزون به انرژی های پاک تحولات عمیقی در صنعت ساختمان پدید آورده است. همچنین پیشرفت چشمگیر فن آوری، امکان طراحی و تولید مصالح جدیدتر را فراهم نموده است. بدیهی است که تغییر الگوی مصرف و ورود مصالح جدید به صنعت ساختمان، تغییرات وسیعی در مباحث سازه ای نیز به همراه داشته است. مهندسی نما دانش فنی ایجاد یک نظم هماهنگ بین سه مبحث طراحی نما، مطالعات سازه ای و کاهش مصرف انرژی می باشد.

نقش مهندسی نما ادغام اهداف کلی شامل ظاهر ، کیفیت ، عملکرد ، قیمت ، دوام و برنامه ریزی است . مهندسی نما باید عملکرد نما از لحاظ هوابندی، عایق بودن رطوبتی، عملکرد حرارتی (اتلاف حرارت و جذب انرژی خورشیدی)، نفوذ روشنایی روز، عملکرد آکوستیک، مقاومت در برابر حریق و مجموعاً زیبایی کلی ساختمان را مد نظر قرار دهد . بعنوان چکیده مطالب ذکر شده میتوان گفت مهندسی نما مجموعه ای از مهارت های مختلف ساختمانی شامل مهندسی سازه، معماری، ساخت، علم مواد، دینامیک، برنامه ریزی، تدارکات، مدیریت پروژه و تکنیک های ساخت می باشد.

شرکت کارینگتون اینترنشنال قادر است تا با استفاده از طراحان زبده و مشاوران با تجربه ، سرمایه گذاران بخش ساختمان را در زمینه طراحی، تامین مصالح، طراحی سازه و همچنین اجرا نما در قالب یک برنامه یکپارچه یاری نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 22671200 (021) تماس حاصل فرمائید..