۱۰ اسفند ۱۳۹۴

شباهت ها و تفاوت های پارکت چوبی پارکی و کفپوش لمینت

شباهت ها

 

پارکت پارکی از بسیاری از ویژگی های کفپوش های لمینت برخوردار است:

۱) ضخامت کم

پارکت پارکی همانند کفپوش های لمینیت با ضخامت های ۷.۲ ، ۸.۳ و ۱۲ میلیمتر تولید و عرضه می شود. از مزایای ضخامت کم پارکت، وزن پائین آن است. ضمن اینکه این اجازه را میدهد که در مکان هايی که از قبل قطر کافی برای نصب محصول در نظر گرفته نشده است، به راحتی و بدون کوتاه کردن ارتفاع درب ها، پارکت را نصب نمود.

 

۲) نصب بدون چسب

هر دو محصول لمینیت و پارکی بدون استفاده از چسب اجرا می شوند. از مزایا ی نصب بدون چسب این است که هنگام انبساط شاخه های پارکی، فشار از مرکز به جناح ها، ابتدا و انتهای کار منتقل می شود و نیروی وارده از درزی که در حاشیه کار قرار دارد دفع می شود. این روش نصب باعث میشود که پارکت آزادانه و به صورت Floating روی کف حرکت کند و بدین ترتیب از فشار آوردن نیرو به یک نقطه و بادکردن پارکت جلوگیری میکند.

۳) قفل Uniclic

یکی از مزایای کفپوش های لمینت با کیفیت بالا مجهز بودن به قفل Uniclic است. سیستم Uniclic شاخه ها را در یکدیگر قفل می کند و هنگام انبساط و انقباض کف، از جدا شدن شاخه ها از یکدیگر جلوگیری می کند. پارکت های چوبی پارکی نیز با استفاده از همین تکنولوژی در یکدیگر قفل می شوند. پس از قفل شدن پارکتها، جدا کردن آنها در یک حرکت کششی افقی ناممکن است.

Uniclic

تفاوت ها

در نگاه اول، از لحاظ ساختاری پارکت های پارکی و کفپوش های لمینت به هم شباهت دارند. اما از لحاظ ماهوی این دو محصول کاملا متفاوتند. در حقیقت سطح کفپوش لمینت تنها تصویری مصنوعی از چوب است که بر روی کاغذ چاپ شده و بر روی مغز HDF آن چسبانده می شود. اما پارکت پارکی تصویر چوب را به نمایش نمی گذارد بلکه خود دارای لایه چوب طبیعی از گونه های بلوط و درختان غیر بومی (exotic) است! همچنین به موجب روش تولید کفپوش لمینت که طی آن تصویر چوب به صورت صنعتی روی کاغذ های مخصوص چاپ می شود، بافت و گره های چوب در شاخه ها تکرار می شود و شکل همه شاخه ها یکسان است. در پارکت پارکی، طبیعت چوب باعث میشود که کلیه شاخه ها متفاوت باشند.

برخورداری پارکت پارکی از روکش چوب طبیعی مزایای سه گانه ای بهمراه دارد:

۱) زیبائی: پارکت پارکی از چندگانگی بافت و رنگ برخوردار است. بافت و گره های چوب در هیچکدام از شاخه های پارکی تکرار نمی شود چرا که در طبیعت دو درخت شبیه به هم وجود ندارد! همچنین بر خلاف کفپوش لمینت که نور را منعکس می کند و قسمت هائی از کف را براق جلوه میدهد، پارکت چوبی پارکی نور را دفع می کند و از برق افتادن کف جلوگیری میکند.

wood-floor-vs-laminate-560x372Parky

۲) گرما: هنگام راه رفتن بر روی پارکت پارکی، گرمای چوب زیر پا حس می شود.  این از خواص چوب طبیعی است! برای آزمایش میتوان کف دست را روی یک لمینت و سپس روی یک پارکت پارکی گذاشت و تفاوت آن را حس کرد.

۳) صدا: کفش بر روی کفپوش های لمینت صدائی تیز و زیر تولید می کند. اما هنگام راه رفتن بر روی پارکت پارکی صدايی بم شنیده می شود ضمن اینکه در مدل های Deluxe پارکی، در زیر شاخه ها لایه ای از چوب پنبه به ضخامت ۲ میلیمتر قرار دارد که مانند فوم سایلنت عمل کرده و از بروز صدا جلوگیری میکند.

پارکی یک پارکت چوب است که همه راحتی های کفپوش های لمینت را به همراه دارد و مانند پارکت های تمام چوب ( سالید ) و مهندسی شده ( انجینیرد) از زیبائی چوب طبیعی برخوردار است. پارکت پارکی از لحاظ مقاومت در مقابل سایش و همچنین ضربه از پارکت های تمام چوب و مهندسی شده مقاوم تر است و نیاز به نگهداری های دوره ای ندارد. شاید بخاطر همین موضوع باشد که شرکت دکوسپان بلژیک که تولیدکننده پارکت های پارکی است در نشریات خود بیان میکند که موفق شده است بهترین ویژگی پارکت های تمام چوب و کفپوش های لمینت را در یک پارکت تلفیق نماید!

ارسال کاتالوگ، نمونه، جلسه معرفی محصول و مشاوره فنی هیچ هزینه ای ندارد و به صورت رایگان انجام می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت www.par-ky.com مراجعه نمائید یا با واحد فروش شرکت کارینگتون تماس حاصل فرمائید: ۲۲۶۷۱۲۰۰ ۰۲۱